04.11.17, 17:35 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Podlasie Sokołów Podlaski 2:1 (0:0) Tajfun Jartypory

Bramki: Hubert Fabisiak 59, Przemysław Głowacz 85 – Sebastian Mieszało 82

Podlasie: 1. Piotr Antoszczuk – 8. Maciej Nowotniak, 17. Kamil Horowicz, 18. Łukasz Buczyński, 2. Łukasz Sawicki (67, 20. Mateusz Wierzbicki) – 13. Dawid Kobus (90+4, 3. Kamil Kosieradzki), 5. Karol Przybyszewski, 6. Daniel Klimczuk, 9. Hubert Fabisiak (87, 19. Piotr Chrzanowski), 15. Michał Adamczuk (48, 7. Łukasz Steć) – 10. Przemysław Głowacz

Tajfun: 1. Wiktor Dębkowski – 6. Piotr Iwaneczko, 27. Marek Mazurek, 15. Adrian Kocon, 10. Damian Żelazowski – 26. Paweł Wierzbicki (70, 4. Tomasz Pędzich), 11. Rafał Wieliczko (87, 3. Piotr Dobosz), 8. Michał Tchórzewski, 7. Karol Sobotka (79, 31. Sebastian Mieszało), 18. Jarosław Pełka – 23. Mateusz Laskowski (87, 28. Michał Kocon)

Żółta kartka: Jarosław Pełka 35

Sędzia: Piotr Woliński (Siedlce)

Widzów: 40

Spotkanie Podlasia z Tajfunem odbyło się na boisku w Siedlcach z powodu złego stanu murawy stadionu w Sokołowie Podlaskim.

Już w pierwszej połowie drużyna z Jartypor powinna rozstrzygnąć losy meczu, jednak w doskonałych sytuacjach zabrakło skuteczności. W 8 minucie pierwszą okazję miało Podlasie za sprawą strzału Przemysława Głowacza, który stworzył sporo problemów bramkarzowi Tajfuna – Wiktorowi Dębkowskiemu. Kilkanaście minut później główkował napastnik zespołu Grzegorza WieczorkaMateusz Laskowski. Po pół godzinie gry Karol Sobotka powinien dać gościom prowadzenie, jednak spudłował. Odpowiedział za chwilę Dawid Kobus strzałem nad bramką. Końcówka pierwszej połowy to dwie wyśmienite okazje dla Tajfuna – obu nie wykorzystał Jarosław Pełka, którego najpierw strzał świetnie obronił Piotr Antoszczuk, a cztery minuty później z ostrego kąta nie trafił w światło bramki.

Po zmianie stron to Podlasie zdobyło gola. W 59 minucie piłkę w polu karnym otrzymał Hubert Fabisiak i bez namysłu trafił do bramki Dębkowskiego. Dwie minuty później groźnie uderzał Sobotka, lecz znów w bramce pewnie interweniował Antoszczuk. W 70 minucie sytuację na podwyższenie rezultatu zmarnował Głowacz. Zemściło się to w 82 minucie, kiedy to w zamieszaniu pod bramką Podlasia najlepiej odnalazł się wprowadzony chwilę wcześniej Sebastian Mieszało, który stojąc tyłem do bramki, piętą skierował piłkę do siatki. Na pięć minut przed regulaminowym czasem gry to Podlasie postawiło “kropkę nad i”. Do sytuacji strzeleckiej doszedł Przemysław Głowacz i po rykoszecie ustalił wynik spotkania na 2:1.

W Podlasiu zagrał były piłkarz Pogoni Siedlce – Piotr Antoszczuk.